Blind River Beavers Cochrane Crunch Elliot Lake Wildcats Espanola Express French River Rapids Hearst Lumberjacks Kirkland Lake Gold Miners Powassan Voodoos Rayside Balfour Canadiens Soo Eagles Soo Thunderbirds Timmins Rock | Hockey Canada Canadian Junior Hockey League Northern Ontario Hockey Association

OFFICIAL SITE OF THE ELLIOT LAKE WILDCATS JUNIOR A HOCKEY CLUB

NOJHL releases updated 2016-17 regular season schedule

NORTHERN ONTARIO JUNIOR HOCKEY LEAGUE

NOJHL NETWORK MEDIA UPDATE

Release Date: Tuesday, July 26 2016

NOJHL releases updated 2016-17 regular season schedule

SUDBURY, Ont. – The Northern Ontario Junior Hockey League announced Tuesday the release of an updated version of its 2016-17 regular season schedule.

The updated schedule includes each of the 12 games of the NOJHL Showcase, Oct. 11-12, in Sudbury, which will count towards the regular season standings.

Also included are a number of game time and date changes for other contests during the course of the 2016-17 campaign.

The 336-game regular season slate will commence Friday, Sept. 9 and will conclude Wednesday, March 8, 2017.

Each of the 12 NOJHL member clubs will play a total of 56 games apiece with 27 being at home, another 27 on the road as well as two league Showcase contests in which the teams will serve as the home team once and the visitors once.

Kindly disregard any earlier versions of the regular season schedule.

For more information on the NOJHL, visit the league’s official website at nojhl.com or on social media at twitter.com/NOJHL or facebook.com/NOJHL.

The following is the updated version of the NOJHL regular season schedule as of July 26, 2016:
Dates/Times subject to change

GAME NO. DATE VISITOR HOME TIME ARENA
1 Friday, Sept. 9 Blind River Beavers Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
2 Friday, Sept. 9 Powassan Voodoos Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
3 Friday, Sept. 9 French River Rapids Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
4 Friday, Sept. 9 Iroquois Falls Eskis Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
5 Friday, Sept. 9 Rayside-Balfour Canadians Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
6 Saturday, Sept. 10 Rayside-Balfour Canadians Soo Thunderbirds 7 p.m. John Rhodes Community Centre
7 Saturday, Sept. 10 Elliot Lake Wildcats Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
8 Saturday, Sept. 10 Espanola Express Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
9 Saturday, Sept. 10 French River Rapids Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
10 Saturday, Sept. 10 Cochrane Crunch Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
11 Saturday, Sept. 10 Kirkland Lake Gold Miners Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
12 Sunday, Sept. 11 Elliot Lake Wildcats Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
13 Monday, Sept. 12 Kirkland Lake Gold Miners Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
14 Wednesday, Sept. 14 French River Rapids Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
15 Friday, Sept. 16 Soo Eagles Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
16 Friday, Sept. 16 Rayside-Balfour Canadians Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
17 Friday, Sept. 16 Iroquois Falls Eskis Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
18 Friday, Sept. 16 Blind River Beavers Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
19 Friday, Sept. 16 French River Rapids Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
20 Saturday, Sept. 17 Rayside-Balfour Canadians Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
21 Saturday, Sept. 17 Elliot Lake Wildcats Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
22 Saturday, Sept. 17 Soo Thunderbirds Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
23 Sunday, Sept. 18 Soo Thunderbirds Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
24 Sunday, Sept. 18 Rayside-Balfour Canadians Kirkland Lake Gold Miners 2:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
25 Sunday, Sept. 18 Cochrane Crunch French River Rapids 6 p.m. Noelville Arena
26 Sunday, Sept. 18 Soo Eagles Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
27 Monday, Sept. 19 Cochrane Crunch Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
28 Thursday, Sept. 22 Elliot Lake Wildcats Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
29 Thursday, Sept. 22 Powassan Voodoos Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
30 Friday, Sept. 23 Iroquois Falls Eskis Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
31 Friday, Sept. 23 Elliot Lake Wildcats Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
32 Friday, Sept. 23 Blind River Beavers French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
33 Saturday, Sept. 24 Iroquois Falls Eskis Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
34 Saturday, Sept. 24 Blind River Beavers Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
35 Saturday, Sept. 24 Cochrane Crunch Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
36 Saturday, Sept. 24 Timmins Rock French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
37 Saturday, Sept. 24 Soo Thunderbirds Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
38 Sunday, Sept. 25 Iroquois Falls Eskis Soo Thunderbirds 2 p.m. Essar Centre
39 Sunday, Sept. 25 French River Rapids Espanola Express 4 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
40 Sunday, Sept. 25 Soo Eagles Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
41 Sunday, Sept. 25 Timmins Rock Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
42 Wednesday, Sept. 28 Espanola Express Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
43 Wednesday, Sept. 28 Cochrane Crunch Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
44 Thursday, Sept. 29 Kirkland Lake Gold Miners Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
45 Friday, Sept. 30 Soo Eagles Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
46 Friday, Sept. 30 Powassan Voodoos Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
47 Friday, Sept. 30 Rayside-Balfour Canadians Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
48 Saturday, Oct. 1 Espanola Express French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
49 Saturday, Oct. 1 Elliot Lake Wildcats Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
50 Saturday, Oct. 1 Soo Thunderbirds Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
51 Sunday, Oct. 2 Elliot Lake Wildcats Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
52 Sunday, Oct. 2 Blind River Beavers Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
53 Sunday, Oct. 2 Kirkland Lake Gold Miners French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
54 Monday, Oct. 3 French River Rapids Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
55 Wednesday, Oct. 5 Timmins Rock Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
56 Friday, Oct. 7 Soo Thunderbirds Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
57 Friday, Oct. 7 Rayside-Balfour Canadians Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
58 Friday, Oct. 7 Timmins Rock Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
59 Friday, Oct. 7 Powassan Voodoos French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
60 Friday, Oct. 7 Blind River Beavers Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
61 Saturday, Oct. 8 Soo Thunderbirds Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
62 Saturday, Oct. 8 Elliot Lake Wildcats Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
63 Saturday, Oct. 8 Soo Eagles Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
64 Sunday, Oct. 9 Soo Thunderbirds Timmins Rock 2 p.m. McIntyre Arena
65 Tuesday, Oct. 11* Rayside-Balfour Canadians Espanola Express 8:30 a.m. Gerry McCrory Countryside Sports Complex
66 Tuesday, Oct. 11* French River Rapids Kirkland Lake Gold Miners 11 a.m. Gerry McCrory Countryside Sports Complex
67 Tuesday, Oct. 11* Soo Eagles Blind River Beavers 1:30 p.m. Gerry McCrory Countryside Sports Complex
68 Tuesday, Oct. 11* Powassan Voodoos Iroquois Falls Eskis 4 p.m. Gerry McCrory Countryside Sports Complex
69 Tuesday, Oct. 11* Soo Thunderbirds Elliot Lake Wildcats 6:30 p.m. Gerry McCrory Countryside Sports Complex
70 Tuesday, Oct. 11* Timmins Rock Cochrane Crunch 9 p.m. Gerry McCrory Countryside Sports Complex
71 Wednesday, Oct. 12* Kirkland Lake Gold Miners Powassan Voodoos 8:30 a.m. Gerry McCrory Countryside Sports Complex
72 Wednesday, Oct. 12* Iroquois Falls Eskis Timmins Rock 11 a.m. Gerry McCrory Countryside Sports Complex
73 Wednesday, Oct. 12* Espanola Express Soo Thunderbirds 1:30 p.m. Gerry McCrory Countryside Sports Complex
74 Wednesday, Oct. 12* Elliot Lake Wildcats Soo Eagles 4 p.m. Gerry McCrory Countryside Sports Complex
75 Wednesday, Oct. 12* Cochrane Crunch French River Rapids 6:30 p.m. Gerry McCrory Countryside Sports Complex
76 Wednesday, Oct. 12* Blind River Beavers Rayside-Balfour Canadians 9 p.m. Gerry McCrory Countryside Sports Complex
77 Friday, Oct. 14 Soo Eagles Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
78 Saturday, Oct. 15 Elliot Lake Wildcats Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
79 Saturday, Oct. 15 Soo Eagles Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
80 Saturday, Oct. 15 Blind River Beavers Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
81 Saturday, Oct. 15 French River Rapids Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
82 Sunday, Oct. 16 Soo Eagles Iroquois Falls Eskis 2 p.m. Jus Jordan Arena
83 Sunday, Oct. 16 Rayside-Balfour Canadians Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
84 Sunday, Oct. 16 Kirkland Lake Gold Miners Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
85 Monday, Oct. 17 Espanola Express Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
86 Friday, Oct. 21 Blind River Beavers Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
87 Friday, Oct. 21 Rayside-Balfour Canadians Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
88 Friday, Oct. 21 Iroquois Falls Eskis Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
89 Friday, Oct. 21 Soo Thunderbirds Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
90 Friday, Oct. 21 Espanola Express Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
91 Saturday, Oct. 22 Powassan Voodoos Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
92 Saturday, Oct. 22 Elliot Lake Wildcats Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
93 Saturday, Oct. 22 Blind River Beavers Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
94 Saturday, Oct. 22 Kirkland Lake Gold Miners Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
95 Saturday, Oct. 22 Soo Thunderbirds Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
96 Sunday, Oct. 23 Blind River Beavers Kirkland Lake Gold Miners 2:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
97 Sunday, Oct. 23 Espanola Express Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
98 Monday, Oct. 24 Cochrane Crunch Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
99 Wednesday, Oct. 26 French River Rapids Rayside-Balfour Canadians 11 a.m. Chelmsford Arena
100 Wednesday, Oct. 26 Iroquois Falls Eskis Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
101 Wednesday, Oct. 26 Espanola Express Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
102 Friday, Oct. 28 Cochrane Crunch Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
103 Friday, Oct. 28 Timmins Rock Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
104 Friday, Oct. 28 French River Rapids Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
105 Friday, Oct. 28 Espanola Express Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
106 Saturday, Oct. 29 Espanola Express Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
107 Saturday, Oct. 29 Cochrane Crunch Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
108 Saturday, Oct. 29 Timmins Rock French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
109 Saturday, Oct. 29 Kirkland Lake Gold Miners Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
110 Sunday, Oct. 30 Iroquois Falls Eskis Powassan Voodoos 2 p.m. Powassan Sportsplex
111 Sunday, Oct. 30 Cochrane Crunch Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
112 Sunday, Oct. 30 Soo Thunderbirds Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
113 Thursday, Nov. 3 Soo Thunderbirds Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
114 Friday, Nov. 4 Soo Eagles Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
115 Friday, Nov. 4 Espanola Express Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
116 Friday, Nov. 4 French River Rapids Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
117 Friday, Nov. 4 Timmins Rock Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
118 Saturday, Nov. 5 Soo Eagles Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
119 Saturday, Nov. 5 Espanola Express Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
120 Saturday, Nov. 5 Kirkland Lake Gold Miners French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
121 Saturday, Nov. 5 Iroquois Falls Eskis Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
122 Saturday, Nov. 5 Blind River Beavers Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
123 Sunday, Nov. 6 Soo Eagles French River Rapids 2 p.m. Noelville Arena
124 Sunday, Nov. 6 Soo Thunderbirds Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
125 Monday, Nov. 7 Elliot Lake Wildcats Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
126 Tuesday, Nov. 8 Kirkland Lake Gold Miners Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
127 Friday, Nov. 11 Timmins Rock Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
128 Friday, Nov. 11 Powassan Voodoos Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
129 Friday, Nov. 11 Kirkland Lake Gold Miners Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
130 Friday, Nov. 11 Soo Thunderbirds Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
131 Friday, Nov. 11 Rayside-Balfour Canadians Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
132 Saturday, Nov. 12 Timmins Rock Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
133 Saturday, Nov. 12 Espanola Express Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
134 Saturday, Nov. 12 Elliot Lake Wildcats Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
135 Saturday, Nov. 12 Powassan Voodoos Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
136 Saturday, Nov. 12 Iroquois Falls Eskis French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
137 Sunday, Nov. 13 Timmins Rock Soo Thunderbirds 2 p.m. Essar Centre
138 Sunday, Nov. 13 Cochrane Crunch French River Rapids 6 p.m. Noelville Arena
139 Sunday, Nov. 13 Rayside-Balfour Canadians Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
140 Monday, Nov. 14 Cochrane Crunch Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
141 Wednesday, Nov. 16 Elliot Lake Wildcats Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
142 Thursday, Nov. 17 Kirkland Lake Gold Miners French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
143 Friday, Nov. 18 Iroquois Falls Eskis Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
144 Friday, Nov. 18 Powassan Voodoos French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
145 Friday, Nov. 18 Blind River Beavers Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
146 Friday, Nov. 18 Cochrane Crunch Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
147 Friday, Nov. 18 Rayside-Balfour Canadians Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
148 Saturday, Nov. 19 Cochrane Crunch Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
149 Saturday, Nov. 19 Kirkland Lake Gold Miners Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
150 Saturday, Nov. 19 French River Rapids Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
151 Sunday, Nov. 20 Cochrane Crunch Soo Thunderbirds 2 p.m. Essar Centre
152 Sunday, Nov. 20 Soo Eagles Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
153 Sunday, Nov. 20 Iroquois Falls Eskis Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
154 Sunday, Nov. 20 Espanola Express Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
155 Monday, Nov. 21 French River Rapids Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
156 Wednesday, Nov. 23 Cochrane Crunch Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
157 Friday, Nov. 25 Kirkland Lake Gold Miners Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
158 Friday, Nov. 25 Rayside-Balfour Canadians Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
159 Friday, Nov. 25 Elliot Lake Wildcats Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
160 Friday, Nov. 25 Powassan Voodoos Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
161 Saturday, Nov. 26 Kirkland Lake Gold Miners Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
162 Saturday, Nov. 26 Elliot Lake Wildcats Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
163 Saturday, Nov. 26 Cochrane Crunch Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
164 Saturday, Nov. 26 Powassan Voodoos Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
165 Sunday, Nov. 27 Powassan Voodoos Iroquois Falls Eskis 2 p.m. Jus Jordan Arena
166 Sunday, Nov. 27 Kirkland Lake Gold Miners Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
167 Sunday, Nov. 27 Soo Eagles Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
168 Sunday, Nov. 27 Rayside-Balfour Canadians Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
169 Wednesday, Nov. 30 Soo Thunderbirds Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
170 Thursday, Dec. 1 Espanola Express Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
171 Friday, Dec. 2 Iroquois Falls Eskis Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
172 Friday, Dec. 2 Powassan Voodoos Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
173 Friday, Dec. 2 Timmins Rock Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
174 Friday, Dec. 2 Soo Eagles Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
175 Saturday. Dec. 3 Soo Eagles Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
176 Saturday, Dec. 3 Iroquois Falls Eskis Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
177 Saturday, Dec. 3 Timmins Rock Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
178 Saturday. Dec. 3 Powassan Voodoos Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
179 Sunday, Dec. 4 Powassan Voodoos Timmins Rock 2 p.m. McIntyre Arena
180 Sunday, Dec. 4 Rayside-Balfour Canadians Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
181 Monday, Dec. 5 Iroquois Falls Eskis French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
182 Wednesday, Dec. 7 Soo Thunderbirds Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
183 Thursday, Dec. 8 French River Rapids Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
184 Friday, Dec. 9 French River Rapids Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
185 Friday, Dec. 9 Elliot Lake Wildcats Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
186 Friday, Dec. 9 Rayside-Balfour Canadians Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
187 Saturday, Dec. 10 Rayside-Balfour Canadians Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
188 Saturday, Dec. 10 Cochrane Crunch French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
189 Saturday, Dec. 10 Kirkland Lake Gold Miners Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
190 Saturday, Dec. 10 Blind River Beavers Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
191 Sunday, Dec. 11 Blind River Beavers Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
192 Sunday, Dec. 11 Soo Thunderbirds Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
193 Monday, Dec. 12 Kirkland Lake Gold Miners Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
194 Tuesday, Dec. 13 Blind River Beavers Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
195 Wednesday, Dec. 14 Espanola Express Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
196 Friday, Dec. 16 Soo Thunderbirds Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
197 Friday, Dec. 16 Blind River Beavers Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
198 Friday, Dec. 16 Iroquois Falls Eskis Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
199 Friday, Dec. 16 Soo Eagles Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
200 Saturday, Dec. 17 Soo Eagles Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
201 Saturday, Dec. 17 Espanola Express Rayside Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
202 Saturday, Dec. 17 Cochrane Crunch Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
203 Saturday, Dec. 17 Kirkland Lake Gold Miners Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
204 Saturday, Dec. 17 Soo Thunderbirds Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
205 Sunday, Dec. 18 Soo Thunderbirds French River Rapids 2 p.m. Noelville Arena
206 Sunday, Dec. 18 Cochrane Crunch Kirkland Lake Gold Miners 2:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
207 Sunday, Dec. 18 Elliot Lake Wildcats Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
208 Monday, Dec. 19 Iroquois Falls Eskis Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
209 Wednesday, Dec. 21 Timmins Rock Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
210 Wednesday, Jan. 4 Soo Eagles Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
211 Friday, Jan. 6 Soo Eagles Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
212 Friday, Jan. 6 Timmins Rock Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
213 Friday, Jan. 6 Espanola Express Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
214 Friday, Jan. 6 Powassan Voodoos Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
215 Saturday, Jan. 7 Blind River Beavers Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
216 Saturday, Jan. 7 Soo Thunderbirds Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
217 Saturday, Jan. 7 Powassan Voodoos Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
218 Saturday, Jan. 7 French River Rapids Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
219 Sunday, Jan. 8 Elliot Lake Wildcats Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
220 Sunday, Jan. 8 Rayside-Balfour Canadians Soo Thunderbirds 2 p.m. Essar Centre
221 Sunday, Jan. 8 Powassan Voodoos Kirkland Lake Gold Miners 2:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
222 Sunday, Jan. 8 French River Rapids Iroquois Falls Eskis 5 p.m. Jus Jordan Arena
223 Monday, Jan. 9 French River Rapids Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
224 Wednesday, Jan. 11 Blind River Beavers Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
225 Wednesday, Jan. 11 Iroquois Falls Eskis French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
226 Wednesday, Jan. 11 Soo Eagles Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
227 Thursday, Jan. 12 Cochrane Crunch Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
228 Friday, Jan. 13 Powassan Voodoos Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
229 Friday, Jan. 13 Blind River Beavers Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
230 Friday, Jan. 13 Kirkland Lake Gold Miners Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
231 Saturday, Jan. 14 Espanola Express Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
232 Saturday, Jan. 14 Powassan Voodoos Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
233 Saturday, Jan. 14 Elliot Lake Wildcats Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
234 Saturday, Jan. 14 Kirkland Lake Gold Miners Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
235 Saturday, Jan. 14 Timmins Rock Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
236 Sunday, Jan. 15 Soo Thunderbirds Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
237 Sunday, Jan. 15 Powassan Voodoos Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
238 Sunday, Jan. 15 Soo Eagles Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
239 Sunday, Jan. 15 Iroquois Falls Eskis Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
240 Friday, Jan. 20 Iroquois Falls Eskis Cochrane Crunch 6:30 p.m. Tim Horton Event Centre
241 Friday, Jan. 20 Kirkland Lake Gold Miners Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
242 Friday, Jan. 20 Soo Eagles Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
243 Friday, Jan. 20 Timmins Rock French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
244 Friday, Jan. 20 Rayside-Balfour Canadians Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
245 Saturday, Jan. 21 Kirkland Lake Gold Miners Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
246 Saturday, Jan. 21 Blind River Beavers Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
247 Saturday, Jan. 21 Elliot Lake Wildcats French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
248 Saturday, Jan. 21 Timmins Rock Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
249 Saturday, Jan. 21 Cochrane Crunch Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
250 Sunday, Jan. 22 Kirkland Lake Gold Miners Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
251 Sunday, Jan. 22 Soo Thunderbirds Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
252 Sunday, Jan. 22 Soo Eagles Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
253 Monday, Jan. 23 French River Rapids Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
254 Wednesday, Jan. 25 Espanola Express Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
255 Friday, Jan. 27 Blind River Beavers Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
256 Friday, Jan. 27 French River Rapids Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
257 Friday, Jan. 27 Cochrane Crunch Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
258 Friday, Jan. 27 Elliot Lake Wildcats Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
259 Saturday, Jan. 28 Rayside-Balfour Canadians Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
260 Saturday, Jan. 28 Kirkland Lake Gold Miners French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
261 Saturday, Jan. 28 Timmins Rock Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
262 Sunday, Jan. 29 Espanola Express Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
263 Sunday, Jan. 29 Cochrane Crunch French River Rapids 6 p.m. Noelville Arena
264 Sunday, Jan. 29 Elliot Lake Wildcats Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
265 Monday, Jan. 30 Cochrane Crunch Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
266 Wednesday, Feb. 1 Blind River Beavers Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
267 Thursday, Feb. 2 Cochrane Crunch Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
268 Thursday, Feb. 2 Kirkland Lake Gold Miners Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
269 Friday, Feb. 3 Powassan Voodoos French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
270 Friday, Feb. 3 Soo Thunderbirds Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
271 Friday, Feb. 3 Iroquois Falls Eskis Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
272 Friday, Feb. 3 Blind River Beavers Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
273 Friday, Feb. 3 Rayside-Balfour Canadians Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
274 Saturday, Feb. 4 Espanola Express Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
275 Saturday, Feb. 4 Elliot Lake Wildcats Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
276 Saturday, Feb. 4 French River Rapids Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
277 Sunday, Feb. 5 Soo Thunderbirds Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
278 Sunday, Feb. 5 French River Rapids Cochrane Crunch 6 p.m. Tim Horton Event Centre
279 Sunday, Feb. 5 Soo Eagles Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
280 Monday, Feb. 6 Iroquois Falls Eskis Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
281 Tuesday, Feb. 7 Cochrane Crunch Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
282 Wednesday, Feb. 8 Espanola Express Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
283 Friday, Feb. 10 French River Rapids Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
284 Friday, Feb. 10 Iroquois Falls Eskis Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
285 Friday, Feb. 10 Rayside-Balfour Canadians Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
286 Friday, Feb. 10 Timmins Rock Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
287 Saturday, Feb. 11 French River Rapids Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
288 Saturday, Feb. 11 Timmins Rock Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
289 Saturday, Feb. 11 Cochrane Crunch Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
290 Sunday, Feb. 12 French River Rapids Soo Thunderbirds 2 p.m. Essar Centre
291 Sunday, Feb. 12 Soo Eagles Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
292 Sunday, Feb. 12 Rayside-Balfour Canadians Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
293 Sunday, Feb. 12 Timmins Rock Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
294 Monday, Feb. 13 Kirkland Lake Gold Miners Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
295 Tuesday, Feb. 14 Timmins Rock Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
296 Thursday, Feb. 16 Timmins Rock Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
297 Friday, Feb. 17 Elliot Lake Wildcats Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
298 Friday, Feb. 17 Rayside-Balfour Canadians French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
299 Friday, Feb. 17 Soo Thunderbirds Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
300 Friday, Feb. 17 Powassan Voodoos Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
301 Saturday, Feb. 18 Blind River Beavers Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
302 Saturday, Feb. 18 Elliot Lake Wildcats Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
303 Saturday, Feb. 18 Espanola Express Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
304 Saturday, Feb. 18 French River Rapids Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
305 Sunday, Feb. 19 Soo Thunderbirds Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
306 Sunday, Feb. 19 French River Rapids Cochrane Crunch 7 p.m. Tim Horton Event Centre
307 Wednesday, Feb. 22 Espanola Express Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
308 Wednesday, Feb. 22 Powassan Voodoos French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
309 Wednesday, Feb. 22 Iroquois Falls Eskis Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
310 Friday, Feb. 24 Espanola Express Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
311 Friday, Feb. 24 Timmins Rock Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
312 Friday, Feb. 24 Blind River Beavers Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
313 Friday, Feb. 24 Kirkland Lake Gold Miners Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
314 Friday, Feb. 24 Rayside-Balfour Canadians Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
315 Saturday, Feb. 25 Elliot Lake Wildcats Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
316 Saturday, Feb. 25 Blind River Beavers Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
317 Saturday, Feb. 25 Espanola Express Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
318 Saturday, Feb. 25 Timmins Rock French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
319 Sunday, Feb. 26 Soo Eagles Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
320 Monday, Feb. 27 Iroquois Falls Eskis Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
321 Tuesday, Feb. 28 Rayside-Balfour Canadians Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
322 Thursday, March 2 Timmins Rock Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
323 Friday, March 3 French River Rapids Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
324 Friday, March 3 Espanola Express Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
325 Friday, March 3 Powassan Voodoos Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
326 Friday, March 3 Iroquois Falls Eskis Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
327 Friday, March 3 Soo Thunderbirds Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
328 Saturday, March 4 Soo Eagles Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
329 Saturday, March 4 Elliot Lake Wildcats Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
330 Saturday, March 4 Powassan Voodoos Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
331 Sunday, March 5 Rayside-Balfour Canadians Soo Thunderbirds 2 p.m. Essar Centre
332 Sunday, March 5 Powassan Voodoos Timmins Rock 2 p.m. McIntyre Arena
333 Sunday, March 5 Blind River Beavers Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
334 Sunday, March 5 Iroquois Falls Eskis French River Rapids 4 p.m. Noelville Arena
335 Wednesday, March 8 Powassan Voodoos French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
336 Wednesday, March 8 Timmins Rock Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
  End regular season        

* – NOJHL Showcase at Sudbury